Dlaczego coraz częściej decydujemy się na nagrobek granitowy urnowy?
Dlaczego coraz częściej decydujemy się na nagrobek granitowy urnowy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekonomia.

Kremacja, a co za tym idzie nagrobki urnowe zyskują na popularności głównie ze względów ekonomicznych. Sam koszt urny jest często dwu, trzykrotnie tańszy od trumny. Urnę też o wiele łatwiej dochować do już istniejącego grobu, co też zmniejsza koszty samego pogrzebu. A same nagrobki urnowe kosztują średnio ⅓ ceny zwykłych nagrobków.

Estetyka.

Nagrobki urnowe mają też niepowtarzalną estetykę. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi łatwiej je modyfikować według życzeń klienta, upamiętniając swoich bliskich niepowtarzalnym i wyjątkowym projektem.

             

Zmniejszająca się ilość miejsc na cmentarzu.

W większości dużych miast zaczyna brakować miejsc na cmentarzach. Na niektórych nie jest już możliwy pochówek tradycyjny i pozostaje kremacja i nagrobek granitowy urnowy.  Ten problem będzie z roku na rok postępować, związane jest to z niedostosowaniem prawa do współczesnych potrzeb. Obowiązująca ustawa dotycząca cmentarzy i chowania zmarłych datowana jest na 1959 rok i wciąż czeka na nowelizacje.

Życzenie osób zmarłych, zmiany kulturowe i społeczne.

W Polsce zachodzi zmiana przekonań religijnych i kulturowych, co sprawia, że tradycyjnie katolicki kraj staje się bardziej otwarty na różnorodność wyznań i form pochówku. Coraz więcej osób niewierzących lub wyznających inne religie wybiera kremację jako alternatywę dla tradycyjnego pochówku. Dodatkowo, Kościół katolicki oficjalnie akceptuje kremację.

Nasze propozycje nagrobków urnowych.

Wychodząc naprzeciw zachodzącym zmianom proponujemy nasze gotowe modele nagrobków urnowych. Od tradycyjnych nagrobków urnowych z granitu, po nagrobki urnowe z kompozytu jak i nagrobki urnowe na podstawie z kompozytu z płytą z granitu. Wszystkie je można zobaczyć klikając w poniższe linki.   

Propozycja nagrobków urnowych z kompozytu

Propozycja nagrobków urnowych z granitu

Propozycja nagrobków o podstawie z kompozytu i płycie kamiennej z granitu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl