Dlaczego przepłacać za nagrobki kamienne? Zobacz jakie są alternatywy.
Dlaczego przepłacać za nagrobki kamienne?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego przepłacać za nagrobki kamienne?

Nagrobki to nieodłączna część kultury i tradycji, które pozostawiają piękną i trwałą pamiątkę po zmarłych. Tradycyjnie popularne były nagrobki kamienne, zwłaszcza te wykonane z granitu. Jednak w dzisiejszych czasach warto rozważyć alternatywne rozwiązania, takie jak nagrobki kompozytowe z płytą granitową, lub same nagrobki kompozytowe. Dlaczego czego warto zastanowić się nad tańszą alternatywą, oto kilka powodów:

1. Dobry stosunek ceny do jakości. 

Nagrobki o podstawie z kompozytu, do którego przymocowuje się płytę granitową to doskonałe połączenie oszczędności z trwałością.  Przy kilkukrotnie mniejszej cenie, możesz cieszyć się  kamienną trwałością granitu. W tych modelach najważniejszy element, czyli płyta nagrobna jest granitowa, ale dzięki kompozytowej podstawie nie zwiększa to znacznie ceny pomnika, a pomimo niższej ceny, płyta nagrobna wykonana z solidnego granitu nadaje pomnikowi elegancji i trwałego piękna. Szlifowanie granitu podkreśla jego naturalny blask i estetykę.

2. Wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne.

O wytrzymałości kamienie wie każdy. Często jednak pytacie jak to jest z tym kompozytem, na jak długo starcza, czy blaknie, czy się rozwarstwia itd. Kompozyt aluminiowy, wykorzystywany do produkcji nagrobków, to osiągnięcie inżynierii materiałowej. Połączenie dwu warstw aluminium z rdzeniem polietylowym zapewnia kilkunastoletnią trwałość, ale kluczem jest tutaj dobranie odpowiedniej jakości folii polimerowej. Bo ta folia odpowiada za kolor danego kompozytu. Przy dobrej jakości folii, odpornej na wilgoć, zamarzanie i promienie UV taki nagrobek starcza na kilkanaście lat, a jeśli tylko podstawę ma z kompozytu, a płytę z granitu to na dłużej.

3. Możliwość personalizacji, oryginalna estetyka.

Nagrobki kompozytowe wyróżniają się różnorodnością wzorów i estetyką. Kompozyt pozwala na tworzenie niestandardowych projektów i kolorów, co jest trudne do osiągnięcia przy użyciu naturalnego granitu. Nagrobki kompozytowe mogą być artystyczne, nowoczesne lub tradycyjne, dostosowane do indywidualnych upodobań. Projekty w nietypowych kolorach czy wzorach są o wiele łatwiejsze do wykonania na kompozycie niż w kamieniu.

4. Łatwość w pielęgnacji i utrzymaniu.

Nie wymagają specjalistycznej chemii od czyszczenia, płytę kompozytową wystarczy przetrzeć nawilżoną ściereczką. Taka procedura trwa kilka minut, więc masz więcej czasu, żeby powspominać zmarłego, czy porozmawiać z rodziną, lub po prostu cieszyć się spacerem i świeżym powietrzem.

Podsumowanie.

Czy warto przepłacać za pomnik kamienny, gdy alternatywą jest kompozyt lub kompozyt z płytą granitową, o podobnej trwałości, ciekawszej estetyce i często trzykrotnie mniejszej cenie? Naszym zdaniem nie. Ale wszystko zależy od potrzeb, możliwości finansowych i własnych lub rodzinnych preferencji.

Z naszej strony możemy tylko zachęcić do zastanowienia się na tym wyborem. 

Płyta GranitowaKompozyt Czarny

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl